Haber

İstanbul’da 15 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi

EDDA SÖNMEZ

İstanbul İstanbul’un Beylikdüzü ilçesindeki bir sanayi sitesinde düzenlenen operasyonda yurt dışına pazarlanan çeşitli markalara ait 15 ton sahte deterjan ele geçirildi. Operasyonda 1 zanlı gözaltına alınırken tonlarca sahte ürün ele geçirildi. İstanbulEmniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi avlusunda sergilendi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte ürünlerin üretimi, depolanması ve satışının önlenmesi için çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından merdiven altında ve hijyenik olmayan koşullarda üretilen, halk sağlığını tehlikeye atan, bazı markaların isimlerini kullanan sahte deterjan ve gıda ürünlerinin yurt dışına ihraç edileceği polis ekiplerine bildirildi. 17 Haziran’da Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’ndeki bir sanayi sitesinde faaliyet gösteren söz konusu iş yerine baskın düzenlendi. Operasyonda KS isimli bir şüpheli gözaltına alındı.

Adreste yapılan aramada 10 bin 779 adet toplam 15 ton sıvı bulaşık deterjanı, bin 250 adet bulaşık deterjanı etiketi, 15 bin 100 adet 450 gramlık mısır gevreği ele geçirildi. İş yerinde yakalanan zanlı hakkında “6769 SKM” ve “TCK-186/187” (Fikri ve sınai mülkiyet hakları ile Bozulmuş veya Değiştirilmiş Gıda veya İlaç Ticareti) suçlarından işlem başlatıldı.

Öte yandan, ele geçirilen tonlarca fabrikasyon eser bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Yerleşkesi avlusunda sergilendi.

Kaynak: ANKA / Güncel

akkusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu