Ekonomi

Malatya’da kalıcı konutlar hızla yükseliyor

Asrın afetinden etkilenen illerden biri olan Malatya’da, depremin hemen ardından temeli atılan 14 bin konut, 7 bin 131 köy evi ve 679 ahırın yapımı için başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Deprem konutlarının hızla yükseldiği Battalgazi ilçesine bağlı Çamurlu Mahallesi’nde ilk etapta 33 bloktan oluşacak 681 konutun inşaatı kesintisiz devam ediyor.

“İLK ETAPTA 681 KALICI KONUT YAPILACAK”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçenin birçok farklı noktasında kalıcı konutlarla ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Çamur mahallemizde ilk etapta 681 konut yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yıl başında konutlarımız vatandaşlarımıza teslim edilecek. Battalgazi’de birçok noktada kalıcı konut için çalışmalar sürüyor. Süreç içerisinde kademeli olarak tamamlanan konutlar vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır” dedi.söz konusu.

“ÖNCEMİZ DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAMAKTIR”

Güder, kentte depremlerden önemli ölçüde etkilenen 4 ilçede kalıcı konut ve yerinde dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. “Birinci önceliğimiz ve hedefimiz vatandaşlarımızı yerinde dönüşüm sağlayarak ev sahibi yapmak. Bu noktada çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. İnşallah kısa sürede yerinde dönüşümü başlatmak için gerekli adımları atmış olacağız. Bu Hafta sonu yerinde dönüşüm noktasında 6 aydır üzerinde çalıştığımız çarşı merkezinin temel atma törenini de Çevre Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleştirmiş olacağız. ve İklim Değişikliği, bunu burada belirteyim.”dedi.

habersason.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu